Ātro sūtījumu dienesta “VENIPAK” ieņēmumu un sūtījumu apjoma palielināšanās 2018. gada pirmajā pusgadā bijusi pati lielākā visu tirgus dalībnieku vidū. Uzņēmums norāda, ka trijās Baltijas valstīs ieņēmumi pieauguši par 32 procentiem, bet sūtījumu skaits palielinājies par 25 procentiem.

Sakaru regulēšanas dienesta (lietuviski – RRT) publicētie dati norāda, viss pasta pakalpojumu un sūtījumu tirgus pēdējā ceturksnī pieaudzis par 16,4 procentiem.

“VENIPAK” ģenerāldirektors Justs Šablinsks apgalvo, ka šāda ievērojama uzņēmuma izaugsme ir rezultāts jaunumu ieviešanai visos darba posmos.

“Šāda ievērojama augšana atkarīga no daudziem faktoriem – no augošās tirdzniecības internetā, jo redzam, ka aizvien lielāka daļa cilvēku iepērkas internetā un valstu starpā notiekošā tirdzniecība palielina visu sūtījumu pārvadāšanas uzņēmumu apjomus. Otrs faktors – gan savās noliktavās, gan citās visa darba ķēdes daļās esam ieviesuši jaunas tehnoloģijas, kuras darbu padara ievērojami efektīvāku, tāpēc varam apkalpot daudz lielāku sūtījumu daudzumu,” saka J. Šablinsks.

“VENIPAK” ieņēmumi Lietuvā, salīdzinot ar 2017. gada pirmo pusgadu, pieauguši par 27 %, Latvijā ieņēmumi pieauguši par 37 %, Igaunijā fiksēts vislielākais ieņēmumu pieaugums – 59 %.

“Ļoti priecājamies par sasniegumiem Igaunijā. Tomēr tur tirgus ir specifisks, nav tāds, kāds ir Lietuvā vai Latvijā. Tur ir ļoti spēcīgs valsts pasta uzņēmums, tāpēc šāds ievērojams pieaugums pierāda, ka klienti mums uzticas aizvien vairāk. Mēs ceram, ka arī otrajā 2018. gada pusgadā šīs tendences saglabāsies un netālā nākotnē Igaunijā mums piederēs ievērojama tirgus daļa,” saka J. Šablinsks.

“Dažu pēdējo gadu laikā Igaunijā daudz investējām – komandā esam uzaicinājuši augsti kvalificētus speciālistus, daudz strādājām ar vietējiem uzņēmumiem un paplašinājām klientu loku. Protams, kopumā daudz investējām infrastruktūrā un paša uzņēmuma kvalitatīvā izaugsmē, bet tagad jau varam priecāties par izciliem rezultātiem”, saka J. Šablinsks.

Visas grupas sūtījumu skaits ir palielinājies no 2 līdz 2,6 milj. sūtījumu 6 mēnešu laikā. Vislielākais pieaugums fiksēts Igaunijā – sūtījumu skaits pieaudzis pat par 87 procentiem (no 95 līdz 177 tūkstošiem sūtījumu). Lietuvā sūtījumu skaits izaudzis par 20 %, Latvijā par – 32 %.