2018. gadu vidū sadarbības līgumu ar “Lufthansa Cargo” parakstīja viens no lielākajiem ātro sūtījumu dienestiem “Venipak”. Tā vadītājs Justs Šablinsks saka, ka sadarbība ar Vācijas aviolīniju dod vēlamos rezultātus, jo sūtījumu sūtīšanas pakalpojuma apjoms no Latvijas un citām Baltijas valstīm uz ASV aug straujāk par gaidīto.

“Mēs paplašinām savu pakalpojumu spektru un klientiem sākām piedāvāt sūtījumu nogādāšanu no Latvijas uz Amerikas Savienotajām Valstīm par īpaši zemu cenu. Tam vajadzēja atrast uzticamu partneri. “Lufthansa Cargo” vislabāk atbilda mūsu vajadzībām, un pēc gandrīz gadu ilga darba redzam izcilus rezultātus – gada laikā sūtījumu daudzums no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas uz ASV ar mūsu kurjeru dienestu izauga gandrīz trīskārtīgi,” saka J. Šablinsks.

“ASV tirgus Latvijas precēm atveras aizvien vairāk, tāpēc redzam, ka Latvijas biznesam ir nepieciešamība ātri un uzticami pārvadāt preces un produktus uz šo valsti. Pats ātrākais veids ir gaisa transports. Mūsu pakalpojums ļauj sūtījumu no jebkura Latvijas stūrīša nosūtīt uz ASV ātrāk nekā 7 dienu laikā,” saka J. Šablinsks.

Sabiedrības vadītājs saka, ka īpaši populāra kļūst sīku sūtījumu sūtīšana un to ļoti ietekmē tirdzniecība internetā: “Dabīgi, ka, paplašinoties tirdzniecībai internetā, rodas aizvien vairāk loģistikas izaicinājumu – kā ātri un uzticami nogādāt preci no Rīgas uz kādu no ASV pilsētām. Nolēmām, ka gaisa transports ir vislabākais risinājums.”

Tirdzniecība starp Latviju un ASV katru gadu aug. 2018. gadā apgrozījums starp šīm valstīm sasniedz 1,3 miljardus eiro. Latvijas preču eksports uz Amerikas Savienotajām Valstīm veidoja 530 milj. eiro, bet importētas tika preces par 750 milj. eiro.

Vācijas sabiedrība “Lufthansa Cargo” pārvadā sūtījumus uz vairāk nekā 100 pasaules valstīm, katru gadu transportējot 1,6 milj. tonnu kravas.