„Venipak” Latvija vadītāja Inna Semjonova apgalvoja redzot Latvijas biznesam visas iespējas meklēt un ieņemt jaunus tirgus arī citās Eiropas valstīs, pēc viņas teiktā, interneta revolūcija mazajām valstīm esot radījusi īpašus apstākļus būt konkurētspējīgām ar senajām ES valstīm.

„Interneta revolūcija, kvalitatīvas preces un uzticami partneri – Latvijas biznesa atslēga uz citiem tirgiem. Uzņēmums „Venipak” strādā ne vienā Eiropas valstī, tāpēc varam būt brīnišķīgs biznesa partneris strādājot ne tikai Latvijā. Preces no Rīgas līdz Tallinai vai citai galvaspilsētai var aizceļot knapi 24 stundu laikā. Tas ir 4-5 reizes ātrāk nekā pa pastu vai ar ierastiem transportēšanas līdzekļiem”, – ar saviem novērojumiem dalījās I. Semjonova.

Pēc I.Semjonovas datiem, Latvija katru gadu eksportē preču par vairāk kā 1 miljardu eiro, kuras varētu tirgot e-veikalos.

„Mēbeles, daļas, elektronikas preces un daudz citu produktu ceļo no Latvijas uz citām valstīm. Tas sastāda mazāk kā 10 proc. no visa valsts eksporta, taču šis cipars varētu būt lielāks, ja bizness apdomāti izmantotu pieejamas iespējas”, – ar saviem novērojumiem dalījās „Venipak” vadītāja.

Pēc pēdējiem datiem, visvairāk latviešu produkcijas aizceļo uz Lietuvu (15 proc. eksporta), otrajā vietā – Krievija (11 proc.), trešā – Igaunija (7,8 proc.). Pa visam kopā Latvija eksportē preču par nedaudz vairāk kā 12 miljardu eiro.

Elektroniskās tirdzniecības apjoms dubultosies

Līdz 2020 gada elektronisko veikalu tirgum Latvijā jādubultojas, bet latviešu, kas iepērkas elektroniskajos veikalos, skaitam jāsasniedz 70proc. – tādas interneta tirdzniecības perspektīvas paredz I. Semjonova.

Pēc „Venipak” Latvija vadītājas teiktā, pirms desmit gadiem bija grūti iedomāties, ka internets tik stipri mainīs cilvēku iepirkšanas paradumus.

„35 proc. latviešu pēdēja gada laikā iepirkās internetā, bet tas ir tikai sākums. Stipri atpaliekam no Rietumu Eiropas valstīm, tāpēc e-tirdzniecības perspektīvas Latvijā milzīgas”, – ar saviem novērojumiem dalījās I. Semjonova.

No ES valstīm visvairāk internetā iepērkas Savienotajā Karalistē – 82 proc., Dānijā  – 82 proc. un Zviedrijā interneta veikalu pakalpojumus izmanto pa 79 proc. interneta lietotāju. Vismazāk caur internetu pērk rumāni – 11 proc.

Pircēju prioritāte – ātrums un kvalitāte

Lielāka daļa ekspertu piekrīt viedoklim, ka arvien vairāk klientu lielu uzmanību velta preces piegādes laikam un kvalitātei.

„Venipak” Latvija vadītāja I. Semjonova sacīja, ka viņas vadītais uzņēmums pēdējos dažos gados ir investējis vairāk kā simtu tūkstoti eiro preču piegādes kvalitātē un ātrumā.

„Mūsdienu pircējs ir nepacietīgs. Viņš grib preci saņemt šeit un tagad. Tas ir izaicinājums gan e-veikaliem, gan mums. Pēdējo dažu gadu laikā esam investējuši tūkstošiem eiro, lai veidotu sistēmu, kas ļautu e-veikalu klientiem preces saņemt 24 stundu laikā un ātrāk no iepirkšanās”, – runāja I. Semjonova.

Uzņēmuma vadītāja apgalvoja, ka jau ne tik tālā nākotnē ātro sūtījumu „Venipak” piedāvās vēl vienu pakalpojumu biznesa klientiem – preču izsekošanu reālajā laikā.

„Mēs varam teikt, ka ātro sūtījumu kurjeru atbildība sākas tad, kad mēs paņemam preci un beidzas tad, kad tā tiek nogādāta. Tā mums liekas, taču pircējs mūs redz kā gabalu, tāpēc mūsu sadarbība – obligāta. Jau ne tik tālajā nākotnē biznesa klientiem piedāvāsim pakalpojumu, kas ļaus reālajā laikā redzēt, kur atrodas konkrēta prece, bet tas palīdzēs e-veikalu pārstāvjiem kontaktējoties ar klientiem”, – sacīja I. Semjonova.