Viena no lielākajām ātro sūtījumu sabiedrībām Baltijas reģionā “Venipak” Lietuvas galvaspilsētā Viļņā būvēs jaunu un inovatīvu 10 000 m2 lielu terminālu. Sabiedrības vadītājs Justs Šablinsks saka, ka jauna termināla būvniecība maksās gandrīz 10 miljonus eiro. Jaunais termināls aizņems 2,6 ha lielu zemes platību. Terminālu paredzēts atklāt 2020. gada beigās.

“Jaunais termināls apkalpos Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sūtījumus uz Poliju un Vāciju. Šis termināls mums ļaus strādāt daudz elastīgāk, efektīvāk un vēl kvalitatīvāk. Uz jauno ēku tiks pārcelta arī “Venipak” administrācija”, saka J. Šablinsks.

“Venipak” vadītājs stāsta, ka jaunais termināls bija nepieciešams attīstībai Austrumeiropā un Baltijas reģionā: “Šajā gadā atvērām savas struktūrvienības un sākām darbu Polijā, Vācijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī Honkongā, Igaunijā un Latvijā sāka strādāt pa jaunam terminālam, atjauninājām un paplašinājām četrus terminālus Lietuvā, pa vienam terminālam Latvijā un Igaunijā. Īstenojam attīstību plašā mērogā, tāpēc jauns termināls Viļņā bija nepieciešams. Ceru, kas tas palīdzēs mums vēl vairāk palielināt apkalpojamo sūtījumu daudzumus.”

Sabiedrība “Venipak” paziņo, ka 2018. gadā sūtījumu daudzums, salīdzinot ar 2017. gadu, Lietuvā ir pieaudzis par 15 %, Latvijā par 32 %, Igaunijā – par 62 %. Pirmajā 2019. gada pusgadā apkalpoto sūtījumu daudzums Baltijas reģionā ir izaudzis par 10 %.

“2018. gadā apstiprinājām attīstības stratēģiju pasaulē un cenšamies būt vadošais sūtījumu dienests visā Baltijas reģionā. Un mēs runājam ne tikai par apkalpojamo sūtījumu daudzumu, bet arī par to pārvadāšanas kvalitāti. Tam nepieciešamas lielas investīcijas, šis termināls – ir tām piemērs,” saka J. Šablinsks.

Darbā pieņems vairākus simtus darbinieku

“Venipak” vadītājs saka, ka jaunajā terminālā sākumā strādās ap 200 cilvēkiem, taču vēlāk “Venipak” papildus pieņems darbā līdz 100 jauniem darbiniekiem.

“Tas būs viens no lielākajiem šāda tipa termināliem visā Baltijas reģionā, tāpēc nākotnē vienlaikus tajā varēs strādāt līdz 300 cilvēkiem, bet uzstādītais modernais konveijers varēs sašķirot līdz 10 000 iepakojumu stundā.”

Pašlaik sabiedrībā “Venipak” visās Baltijas valstīs strādā gandrīz 600 administrācijas darbinieku, kurjeru un šķirotāju.

Miljonus vērtas investīcijas tehnoloģijās

“Venipak” vadītājs stāsta, ka jaunais termināls būs īpašs arī ar tehnoloģiskajiem jauninājumiem.

“Jaunais termināls būs pilnīgi citāds, jo tajā darbosies jaunākās iekārtas un tehnoloģijas. Savos pašreizējos terminālos iekārtu atjauninām, tomēr jaunajā terminālā uzstādīsim visjaunākās noliktavas un sūtījumu sadales sistēmas, turklāt šajā terminālā darbosies arī mūsu 3PL pakalpojums, kura mērķis ir palīdzēt interneta veikalu īpašniekiem efektīvi pārvaldīt savas preces un tās piegādāt pircējiem. Citiem vārdiem sakot, tas būs vienīgais šāda tipa termināls visā Baltijas reģionā,” saka J. Šablinsks.

Sabiedrības vadītājs saka, ka “Venipak” no pat savas darbības sākuma daudz investē tehnoloģijās un procesu optimizēšanā.

“Kurjeru sabiedrība nav tikai automašīnas un noliktava, tā ir precīzi strādājoša sistēma. Piecpadsmit savas darbības gados tirgū esam ieviesuši ne vienu vien jaunu pakalpojumu, bijām pirmie, kuri sākām izmantot sūtījumu terminālus un tos veiksmīgi eksportējām uz Dienvidameriku un citām valstīm. Jaunais termināls mums ļaus ieviest vēl vairāk jauninājumu, kuri, pirmkārt, garantēs labāku apkalpošanas kvalitāti un plašāku pakalpojumu spektru – “Same day delivery” visā Baltijas reģionā, minēto 3PL pakalpojumu un daudzus citus,” saka J. Šablinsks.