Pirms desmit gadiem Baltijas valstīs ienākušais starptautiskais ekspressūtījumu dienests „Venipak“ 2014. gadā jūnijā atvēra jaunu sūtījumu terminālu otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī.

Pēc „Venipak Latvija“ vadītājas Innas Semjonovas domām, jaunais termināls nodrošinās ātrāku sūtījumu piegādi gan Latvijā, gan citās Baltijas valstīs.

„Jaunais termināls apkalpos daļu starptautisko, kā arī daļu Latvijas teritorijā transportējamo sūtījumu. Šis termināls ir nozīmīgs ieguldījums visa Baltijas tīkla optimizēšanā, tas samazinās sūtījumu transportēšanas laiku. Tas ir ļoti svarīgi, jo „Venipak“ grupa jau tuvākā nākotnē plāno paplašināt savu darbību Skandināvijā, tādēļ ātra sūtījumu transportēšana starp trim Baltijas valstīm ir tik būtiska“, – teica „Venipak Latvija“ vadītāja.

I. Semjonova apgalvo, ka Daugavpils – tas ir stratēģiski svarīgs punkts Latvijā.

„Daugavpils termināls atrodas ērtā ģeogrāfiskā vietā, šeit var saplūst sūtījumi no visas Latgales. Tāpat mēs plānojam, ka šis termināls noņems daļu slodzes no Rīgas, tādēļ sūtījumu piegāde Latvijā, kā arī visā Baltijas reģionā kļūs ātrāka”, stāstīja I.Semjonova.

Pēc „Venipak Latvija“ vadītājas domām, jaunais termināls būs noderīgs arī darbiniekiem.

„Šis termināls mūsu kurjeriem ļaus samazināt ikdienas ceļu par aptuveni 300 km. Ja līdz šim visu sūtījumu piegāde Latgalē notika no Rīgas, tad tagad visi kurjeru maršruti sāksies Daugavpilī”, teica uzņēmuma vadītāja.

Ātrie sūtījumi – palīdzība mazajiem uzņēmumiem

„Venipak Latvija“ vadītāja I.Semjonova apgalvo, ka jaunā termināla atvēršana Daugavpilī – pierādījums, ka parastos kravu pārvadājumus nomaina ekspressūtījumu dienesti.

„Agrāk bija pierasts terminālus ierīkot ekonomiski attīstītākās pilsētās un reģionos, jo tur atradās starptautiskās kompānijas un galvenie uzņēmumi. Arvien vairāk attīstoties interneta tirdzniecībai, palielinās arī sūtījumu plūsma no reģioniem. Protams, šie skaitļi vēl nevar līdzināties sūtījumu daudzumam no Rīgas, tomēr mēs raugāmies nākotnē un domājam, ka ar laiku sūtījumu daudzums no reģioniem ievērojami palielināsies“, – teica I.Semjonova.

Kā apgalvo „Venipak Latvija“ vadītāja, ekspressūtījumi kļūst par arvien nozīmīgāku biznesa sastāvdaļu.

„Katru dienu tūkstošiem cilvēku iepērkas internetveikalos. Cilvēki nav pieraduši gaidīt nedēļu vai mēnesi, kamēr viņu prece tiks piegādāta uz mājām, viņi vēlas saņemt savu preci šeit un tagad. Ekspressūtījumu dienesti ir ļoti svarīgi, jo mēs varam piegādāt gan vienu, gan vairākas preces.  Tikmēr, transportējot preces ar tradicionālajiem transportēšanas veidiem – kuģiem vai kravas automašīnām, ir nepieciešams liels preču daudzums, preču piegādes laiks ievērojami palielinās“, – teica I.Semjonova.

Par uzņēmumu „Venipak“

2004. gadā ekspressūtījumu piegādes dienests „Venipak“  ienāca Baltijas tirgū un desmit gadu laikā ir kļuvis par vienu no vadošajiem ekspressūtījumu pakalpojumu dienestiem visā reģionā.  Ar katru gadu, paplašinot savu darbību, kā arī atvērot jaunus sūtījumu terminālus dažādās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas pilsētās, nodrošina ātru un drošu sūtījumu transportēšanu gan starp Baltijas valstīm, gan to teritorijā.

2014. gadā „Venipak“ grupa uzsāka realizēt attīstības stratēģiju Somijā un Skandināvijas valstīs, kuras mērķis – nodrošināt ātru un drošu sūtījumu piegādi starp Baltijas valstīm un Skandināviju, un nākotnē kļūt par vadošo ekspressūtījumu piegādes dienestu, kas savienotu Eiropas Ziemeļvalstis ar Austrumeiropas galvaspilsētām.