Starptautiskā sūtījumu pārvadājumu kompānija „Venipak”, kas savu darbību attīsta Igaunijā, tuvākajā laikā plāno ieviest ne vienu vien jauninājumu kā Igaunijā, tā citās valstīs. „Venipak” grupas vadītājs Andrjus Balandis saka, ticot, ka dažu gadu laikā investīcijas Igaunijā atmaksāsies. 

Nepieciešamība pēc profesionāliem darbiniekiem

Pēc A. Balanda teiktā, veidojot „Venipak” uzņēmuma komandu Igaunijā, liela uzmanība tika veltīta profesionalitātei un motivācijai. Pēc uzņēmuma vadītāja teiktā, atalgojums nav vienīgais motivācijas līdzeklis, kas nosaka darbinieka darba vietas izvēli.

Pašlaik „Venipak” uzņēmuma vadītājam Igaunijā Rodionam Poderam ir vairāk nekā desmit gadu darba pieredze darbā starptautiskās sūtījumu kompānijās. R. Poders ir bijis „FedEx Express” vadītājs Igaunijā un strādājis dažādos uzņēmumos Krievijā, Ķīnā un citās pasaules valstīs.

No jūlija „Venipak” komandai pievienojās jauns loģistikas vadītājs, kurš strādājis Zviedrijas pasta vadībā Igaunijā. „Venipak” Igaunijas vadītājs R. Poders apgalvo, ka jaunajam loģistikas vadītājam ir liela pieredze, strādājot ar Skandināvijas tirgu: „Man ir īpaši patīkami, ka mūsu komandu ir papildinājis tāds profesionāls darbinieks, kurš būs lielisks palīgs, nodrošinot efektīvu uzņēmuma darbu.”

R. Poders saka, ka jaunā loģistikas direktora pievienošanās „Venipak” komandai Igaunijā paātrinās kompānijas plānus paplašināt darbību Somijā: „Jaunais loģistikas vadītājs lieliski pārzin visus procesus, kā sūtījumi nonāk no Igaunijas uz Skandināvijas valstīm. Mums tas ir īpaši svarīgi, jo jau netālā nākotnē plānojam attīstību tieši Somijā.”

Pēc Igaunijas Statistikas biroja rīcībā esošajiem datiem, 2013. gadā 16 procenti visa Igaunijas eksporta bija uz Somiju (visvairāk produkcijas – 17 procenti – tika eksportēti uz Zviedriju).

Pašlaik „Venipak” grupa sadarbojas ar vairākiem sūtījumu dienestiem Somijā un saviem klientiem var piedāvāt iespēju nosūtīt preces tieši uz Somiju. 

Investīcijas tehnoloģijās

Runājot par „Venipak” grupas plāniem Igaunijā, uzņēmuma pārstāvis neslēpa, ka jau rudenī sāks ieviest sūtījumu izsekošanas sistēmu, kam reģionā nav analogas.

„No rudens piedāvāsim pakalpojumu, kad nosūtītājs varēs saņemt ne tikai apliecinājumu, ka sūtījums veiksmīgi piegādāts, bet uzreiz saņems arī paraksta kopiju no personas, kas parakstījusies par saņemšanu. Cits svarīgs jaunums – no oktobra visās Baltijas valstīs „Venipak” ieviesīs pakalpojumu, kas ļaus sūtītājam reālajā laikā redzēt, kur atrodas sūtījums,” teica R. Poders.

Igaunijas uzņēmuma vadītājs apgalvo, ka šie jaunumi īpaši aktuāli uzņēmumiem, kas veic tirdzniecību internetā, jo pārdevēji varēs redzēt, kur atrodas prece. „Venipak” klienti reālajā laikā kartē redzēs, kā pārvietojas viņu sūtījums pie saņēmēja un pēc cik ilga laika sasniegs adresātu.

Līdzīgas sūtījumu izsekošanas tehnoloģijas tiek izmantotas Lielbritānijā, Īrijā un Vācijā. Sūtījumu izsekošanas ieviešana Baltijas valstīs „Venipak” grupai maksāja vairāk nekā pus miljonu eiro.  

Investīcijas autoparka un infrastruktūras atjaunošanā

Nākamajos divos gados „Venipak” grupa sola atjaunināt vairāk nekā pusi sava autoparka Baltijas valstīs.

„Sūtījumu biznesā ļoti svarīga ir precizitāte un uzticamība. „Venipak” grupa, atjaunojot autoparku, cenšas panākt, lai sūtījumi adresātu saņemtu laikā un mēs nesaskartos ar nekādiem traucējumiem. Cits svarīgs šīs investīcijas mērķis – tēls. Mūsu kurjeriem nākas tieši komunicēt ar pārvadājamo preču pircējiem, dabiski, ka gan darbiniekiem, gan transportam jābūt visaugstākajā līmenī,” teica „Venipak” vadītājs Igaunijā R. Poders.

2014. gada jūnijā Latvijas pilsētā Daugavpilī „Venipak” atvēra jaunu sūtījumu terminālu, radot jaunas darbavietas. „Venipak” vadītājs Igaunijā saka, ka jaunais termināls nodrošinās ātru sūtījumu pārvadāšanu starp Baltijas valstīm, bet nākotnē arī visā Austrumeiropā un Skandināvijā.

„Venipak” grupa veiksmīgi attīsta savu tīklu, gan radot jaunus terminālus, gan paplašinot partneru loku Austrumeiropā. Vēlamies kļūt par uzticamu partneri daudziem uzņēmumiem Eiropā, tādēļ cenšamies, lai sūtījumi starp Austrumeiropas un Centrāleiropas galvaspilsētām un Skandināvijas valstīm nonāktu ātrāk nekā diennakts laikā,” teica „Venipak” vadītājs Igaunijā R. Poders.