Kaut arī Eiropas Savienības (ES) vadītāji ir piekrituši atlikt Lielbritānijas izstāšanās no ES termiņu, tomēr aizvien pastāv iespēja, ka 31. oktobrī Lielbritānija atstās Eiropas Savienību bez jebkādas vienošanās, tā stipri apgrūtinot tirdzniecību ar citām valstīm.

Kā sagatavoties Brexitam?

Ja Lielbritānija no ES izstāsies bez vienošanās, turpmākai tirdzniecībai ar šo valsti būs jānotiek saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) noteikumiem – stāsies spēkā tās pašas prasības, kādas tiek piemērotas precēm no trešajām valstīm, ieskaitot muitas procedūru noformēšanu un nodevas.

Lielbritānijai atstājot ES bez vienošanās, ekonomiskās darbības veicēju reģistrācijas un identifikācijas (EORI) numurs būs obligāts. Tāpēc, ja līdz šim preces uz Lielbritāniju sūtījāt bez numura, iesakām to pēc iespējas ātrāk reģistrēt attiecīgās iestādes interneta vietnē, pretējā gadījumā riskējat, ka radīsies papildu izdevumi vai kavēšanās. Valsts nodokļu institūcijām būs nepieciešams šis numurs, lai tās varētu administrēt muitas nodokļu iekasēšanu par importējamām vai eksportējamām precēm.

Ja Lielbritānija no ES izstāsies bez vienošanās, katram sūtījumam uz Apvienoto Karalisti vajadzēs arī komercrēķinu. Lai izvairītos no sūtījumu kavēšanās, pareizi sagatavot sūtījumu būs īpaši svarīgi. Venipak nepieņems sūtījumus uz Apvienoto Karalisti bez pienācīgi un pareizi sagatavotiem pavaddokumentiem.

Īsa Brexit atgādne                    

Eksportējot preces un sūtot sūtījumus uz Lielbritāniju, būs nepieciešami šādi dokumenti:

  • EORI numurs
  • Rēķins (kopā ar sūtāmajām precēm)
  • Muitas starpniecības līgums

Importējot preces un saņemot sūtījumus no Lielbritānijas, būs nepieciešami šādi dokumenti:

  • Sūtītāja rēķins
  • Saņēmēja aizpildīta anketa (pēc atsevišķa muitas pieprasījuma)

Ja jums ir papildu jautājumi, kas saistīti ar jūsu preču sūtīšanu vai preču saņemšanu no Lielbritānijas pēc Brexita, iesakām vērsties pie mūsu konsultantiem.