Piemērots iepakojums ir tāds, kurš aizsargā iepakojumā esošās preces vai vērtības, kā arī aizsargā apkārtējo vidi no iepakojuma vai preces iespējamas negatīvas ietekmes.
Visām nosūtāmajām precēm jābūt ārējam iepakojumam (gofrēta kartona vai koka kaste, papīra aploksne, pastikāta aploksne/maiss, gofrēta kartona tūta).
Polietilēna plēve, kas izmantota vērtību ietīšanai, nav iepakojums.

Iepakojuma prasības:

Lielums.

Iepakojuma minimālajam izmēram ir jābūt tādam, lai uz vienas tā malas būtu iespējams uzlīmēt iepakojuma marķējumu, kura izmēri – 100 mm x 150 mm. Maksimālais iepakojuma (paletes) izmērs – 1200 mm x 1000 mm x 1700 mm.

Uz pārāk maza izmēra pakas marķējums slikti līmēsies, un, ja to nebūs iespējams nolasīt, sūtījumu nebūs iespējams transportēt. Pārāk liela paka nav piemērota transportēšanai un arī šādu paku nebūs iespējams transportēt.

Iepakojumam jābūt vienmērīgam, t.i., preces nedrīkst būt “izlīdušas” no iepakojuma.

Svars.

Maksimālais iepakojuma (paletes) svars nedrīkst pārsniegt 700kg. Smagākas paletes ir jāiepako vairākās pakās, tā lai tās nepārsniegtu maksimālo svaru.

Iepakojumam ir jābūt pietiekami noturīgam, lai, iepakojumu paņemot aiz malām, tajā esošie priekšmeti neizkristu.Iepakojumā ievietojiet tikai tik daudz preču, cik iepakojums ir spējīgs izturēt.

Iepakojums.

Sūtījumu iepakošanai izmantojiet tikai jaunas, stingras gofrēta kartona kastes, aploksnes vai plastikāta maisus. Iepakojums tiks novietots uz citām pakām, un arī uz tā tiks liktas pakas, tādēļ kastes malām jābūt stingrām, lai paka varētu noturēt statisko slodzi un nesaplaktu.

Paletē saliktiem iepakojumiem ir jābūt stingriem, lai tie nespiestu citus iepakojumus un neslīdētu. Tādēļizmantojiet pietiekamu daudzumu polietilēna plēves.

Drošs sūtījums.

Tukšās vietas iepakojumā aizpildiet ar iepakošanas materiālu (papīru, skaidām, vati, putuplastu, burbuļplēvi). Ja tukšās vietas netiks aizpildītas, pakā esošie priekšmeti būs nestabili, tie sitīsies viens pret otru un iepakojuma malām, tādēļ pastāv liela iespējamība, ka preces varētu saplīst vai sabojāties. Iepakojumā esošie priekšmeti nedrīkst pieskarties iepakojuma malām.

Hermētiskums.

Ja šķidrumi tiek sūtīti tvertnēs vai speciālos traukos, nodrošiniet, ka trauku vāki ir aizsargāti – t.i., nenoņemot aizsargmehānismu, korķus nebūtu iespējams atskrūvēt.

Iepakojuma aizlīmēšana.

Gofrēta kartona kaste ir jāaizlīmē ar līmlenti apkārt kastei vismaz trijās vietās. Ja līmlentes būs par maz, kaste var nenoturēt tajā esošos priekšmetus un atvērties.

Līmlente.

Rekomendējam izmantot speciālu līmlenti ar logotipiem, kuru nav iespējams iegādāties bez speciāla pasūtījuma.