Kaut arī Eiropas Savienības (ES) vadītāji ir piekrituši atlikt Lielbritānijas izstāšanās no ES termiņu, tomēr aizvien pastāv iespēja, ka Lielbritānija atstās Eiropas Savienību bez jebkādas vienošanās, tas savukārt stipri apgrūtinās visu valstu tirdzniecību ar šo valsti.

“Venipak” pārstāvji saka, ja piepildīsies “cietā Brexit” scenārijs, Apvienotā Karaliste ES dalībvalstīm kļūs par trešo valsti, sāksies lielas izmaiņas sūtījumu nosūtīšanā un saņemšanā.

“Pasta sūtījumu nosūtīšana tad būtu tāda pati, kā ar jebkuru valsti, kas nav ES dalībvalsts. Ja notiks “Brexit” bez vienošanās, tad sūtījumiem būtu jāaizpilda muitas deklarācijas, būs papildu nodokļi un maksājumi saistībā ar muitas formalitātēm. Visu šo iemeslu dēļ sūtījumi ceļā būs ilgāk, jo tiem būs jāiziet visas pārbaudes,” saka “Venipak” pārstāvjus.

Eksportējot preces un sūtot sūtījumus, būs nepieciešami šādi dokumenti un tiks īstenotas šādas izmaiņas:

  1. Nepieciešams EORI kods
  2. Rēķins kopā ar sūtāmajām precēm
  3. Muitas starpniecības līgums
  4. Papildu muitas maksājumi

EORI – Eiropas Kopienā unikāls kods, kuru ekonomiskās darbības veicējiem un citām personām piešķir dalībvalsts muita. EORI kodu izmanto ekonomiskās darbības veicēju un citu personu identificēšanai, kad tie veic muitas formalitātes: noformējot importa, eksporta, tranzīta muitas procedūras, iesniedzot lūgumus izdot muitas darbības noteikumos paredzētās atļaujas un tml. EORI reģistrācijai nepieciešamos datus var iesniegt līdz datumam, kad Apvienotā Karaliste izstājas no ES, vai tajā laikā, kad pirmo reizi tiek iesniegta deklarācija vai lūgums pieņemt muitas lēmumu.

Importējot preces un saņemot sūtījumus, būs nepieciešami šādi dokumenti, tiks īstenotas šādas izmaiņas:

  1. Sūtītāja rēķins
  2. Muitas starpnieki no saņēmēja / klienta var prasīt iesniegt papildu dokumentu – aptaujas lapu
  3. Papildu muitas maksājumi

Tās ir pamata izmaiņas, kuras stātos spēkā, ja Lielbritānija izstātos no Eiropas Savienības bez vienošanās. Par visiem jautājumiem iesakām vērsties pie mūsu konsultantiem, kuri jums atbildēs uz visiem svarīgākajiem jautājumiem, kas saistīti ar jūsu preču sūtīšanu vai preču saņemšanu no Lielbritānijas.

Sabiedrība “Venipak” vēro situāciju un ir gatava saviem klientiem sniegt visu nepieciešamo informāciju un palīdzību, lai sūtījumu sūtīšana un saņemšana netiktu kavēta un varētu izvairīties no jebkādām neskaidrībām, aizpildot dokumentus.